Biblioteka jest pracownią szkolną, w której uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez bibliotekarzy i nauczycieli oraz indywidualnie pracują nad zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy. Biblioteka jest również ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz ośrodkiem edukacji czytelniczej.

W bibliotece szkolnej pracują:

mgr Bogusława Owczarzak (koordynator) – nauczyciel dyplomowany,
mgr Agnieszka Jęczkowska - nauczyciel mianowany,
mgr Ewa Markiewicz-Krasnoborska - nauczyciel dyplomowany.

Zbiory i wyposażenie:

• Biblioteka zajmuje dwa przestronne pomieszczenia przeznaczone na wypożyczalnię książek i czytelnię. W jej zbiorach znajduje się ok. 14 tysięcy książek, podręczniki, płyty CD, kasety wideo, czasopisma dla dzieci oraz metodyczne dla nauczycieli.
  • Stale wzbogacany jest księgozbiór o nowe książki – wartościowe dla rozwoju dziecka, kolorowe, pięknie wydane.
  • Dzięki komputerowej bazie danych obsługa czytelników jest szybka i sprawna.
  • Szkolna czytelnia jest dobrze wyposażona w księgozbiór (przede wszystkim w słowniki i encyklopedie oraz książki popularno-naukowe).
  • Znajduje się tu Centrum Multimedialne – m.in. pracownia komputerowa, która służy uczniom do celów edukacyjnych jako źródło wiedzy i informacji.
  • Użytkownicy czytelni otrzymują pomoc w poszukiwaniu materiałów do opracowań i prac domowych.

Działalność:

• Bibliotekarze udzielają porad w doborze lektur w zależności od potrzeb i zainteresowań uczniów,
  • W bibliotece kształtowana jest u uczniów umiejętność poszukiwania i wykorzystania informacji z różnych źródeł.

W bibliotece odbywają się:

• lekcje biblioteczne mające na celu rozwijanie kultury czytelniczej.
  • uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników,
  • konkursy szkolne i międzyszkolne: czytelnicze, literackie, plastyczne, konkursy wiedzy z różnych dziedzin, turnieje,
  • wystawy książek i ilustracji,
  • inscenizacje, przeglądy twórczości,